Thu, 18 Jul Late Summer Dinghy Series 1 of 8 - Team 4
RO Matt Hitt
RO Assist 1 David Culshaw
RO Assist 2 Cathy Snelgrove
RO Assist 3 Robert Broad
RO Assist 4 Penny Syddall
RIB 1 Driver Brian Snelgrove
RIB 1 Asst Rod Whitham
RIB 2 Driver Simon Robinson
RIB 2 Asst Steve Bishop
RIB 3 Driver Dave Thompson
RIB 3 Asst Roger Clark
RIB 4 Driver Ken Morgan
RIB 4 Asst John Mcquillan
Mon, 22 Jul Late Summer Dinghy Series 2 of 8 - Team 1
RO Simon Philbrick
ARO Matthew Ellis
RO Assist 1 Pete Harlow
RO Assist 2 Alastair Kemp
RO Assist 3 Toby Griffen
RO Assist 4 Wendy Richardson
RIB 1 Driver Martin Clemance
RIB 1 Asst Jan Clemance
RIB 2 Driver Ted Payne
RIB 2 Asst Roy Maugham
RIB 3 Driver Bernard Whicher
RIB 3 Asst Martin Nash
Thu, 25 Jul Late Summer Dinghy Series 2 of 8 - Team 1
RO Tim Edom
RO Assist 1 John Parsons
RO Assist 2 Jo Edom
RO Assist 3 Graham Spicer
RO Assist 4 Jayne Spicer
RIB 1 Driver Cliff Gribble
RIB 1 Asst Alan Fleming
RIB 2 Driver Ivor Graham
RIB 2 Asst Ann Graham
RIB 3 Driver Robert Patrick
RIB 3 Asst Howard Davidson
RIB 4 Driver Peter Martin
RIB 4 Asst Olga Dolaberidze
Sat, 27 Jul Swanage Trophy Race
RO Tim Smith
ARO Sue Strong
RO Assist 1 Bob Holdway
RO Assist 2 * Volunteer Required *
RO Assist 3 Dawn Lawson
RIB 1 Driver Nick Scully
RIB 1 Asst Nick Mason
RIB 2 Driver Carlo Consolos
RIB 2 Asst Nathaniel Hagon
RIB 3 Driver Steve Strong
RIB 3 Asst Richard Hagon
Mon, 29 Jul Late Summer Dinghy Series 3 of 8 - Team 2
RO Trevor Heritage
ARO Andy Macgregor
RO Assist 1 John Hicks
RO Assist 2 ********* *******
RO Assist 3 Robert Broad
RO Assist 4 Serina Thorley
RIB 1 Driver Greg McLaughlin
RIB 1 Asst Tom Moore
RIB 2 Driver Terry Greene
RIB 2 Asst Michael Richardson
RIB 3 Driver David Brann
RIB 3 Asst Francis Russell
Thu, 01 Aug Late Summer Dinghy Series 3 of 8 - Team 2
RO John Yonwin
RO Assist 1 Sue Strong
RO Assist 2 Richard Vincent
RO Assist 3 John Hicks
RO Assist 4 Bob Davis
RIB 1 Driver Steve Strong
RIB 1 Asst Sue Gibbs
RIB 2 Driver Steve Doman
RIB 2 Asst Anita Habgood
RIB 3 Driver James Clarke
RIB 3 Asst Tim Marshall
RIB 4 Driver Tracey Lee
RIB 4 Asst Annabel Lyengar
Sat, 03 Aug Wareham Trophy Race
RO Michael Robinson
ARO Tina Lewis
RO Assist 1 * Volunteer Required *
RO Assist 2 * Volunteer Required *
RO Assist 3 Dawn Lawson
RIB 1 Driver Nick Mason
RIB 1 Asst David James
RIB 2 Driver Christopher Lawson
RIB 2 Asst Susan Curran
RIB 3 Driver Richard Hagon
RIB 3 Asst Nathaniel Hagon
Mon, 05 Aug Late Summer Dinghy Series 5 of 8 - Team 4
RO Ken Morgan
ARO Roy Davies
RO Assist 1 Wendy Davies
RO Assist 2 Patricia Waller
RO Assist 3 Robert Williams
RO Assist 4 Sharley Simmons
RIB 1 Driver Douglas Jones
RIB 1 Asst Martin Sheppard
RIB 2 Driver Jonathan Parker
RIB 2 Asst David Butler
RIB 3 Driver Francis Russell
RIB 3 Asst Denise Armstrong
Thu, 08 Aug Late Summer Dinghy Series 4 of 8 - Team 3
RO Tom Coombes
RO Assist 1 Rachel Angrave
RO Assist 2 Fiona Kemp
RO Assist 3 Susan Curran
RO Assist 4 Viki Fu
RIB 1 Driver Helen Walsh
RIB 1 Asst Alan Doyle
RIB 2 Driver Peter Burrows
RIB 2 Asst John Tyler
RIB 3 Driver Alistair Brown
RIB 3 Asst Richard McAvoy
RIB 4 Driver Oliver Waring
RIB 4 Asst Roy Maugham
Sat, 10 Aug Studland Race
RO Tim Smith
ARO Sue Strong
RO Assist 1 Nick Jenkins
RO Assist 2 * Volunteer Required *
RO Assist 3 Dawn Lawson
RIB 1 Driver Nigel Henry
RIB 1 Asst Chris Davis
RIB 2 Driver Steve Strong
RIB 2 Asst Nick Mason
RIB 3 Driver Nathaniel Hagon
RIB 3 Asst Richard Hagon
Mon, 12 Aug Late Summer Dinghy Series 5 of 8 - Team 3
RO Adam Deary
ARO Peter Kent
RO Assist 1 David Poultney
RO Assist 2 David Morgan
RO Assist 3 Simon Ludgate
RO Assist 4 Louise Ludgate
RIB 1 Driver Phil Easton
RIB 1 Asst Doug Grimes
RIB 2 Driver Mark Collett
RIB 2 Asst David Sawyer
RIB 3 Driver Andrew Osborne
RIB 3 Asst Liam Curran
Thu, 15 Aug Late Summer Dinghy Series 5 of 8 - Team 4
RO Matt Hitt
RO Assist 1 David Culshaw
RO Assist 2 Cathy Snelgrove
RO Assist 3 Anthony Moore
RO Assist 4 Penny Syddall
RIB 1 Driver Brian Snelgrove
RIB 1 Asst Rod Whitham
RIB 2 Driver Cliff Gribble
RIB 2 Asst Steve Bishop
RIB 3 Driver Dave Thompson
RIB 3 Asst Roger Clark
RIB 4 Driver Ken Morgan
RIB 4 Asst John Mcquillan
Sat, 17 Aug Round The Harbour Islands
RO Sue Southam
ARO Barry Southam
RO Assist 1 Sue Strong
RO Assist 2 * Volunteer Required *
RO Assist 3 * Volunteer Required *
RIB 1 Driver Nathaniel Hagon
RIB 1 Asst Richard Hagon
RIB 2 Driver Nick Mason
RIB 2 Asst Peter Clarke
RIB 3 Driver Steve Strong
RIB 3 Asst Ted Bower
Mon, 19 Aug Late Summer Dinghy Series 6 of 8 - Team 1
RO Simon Philbrick
ARO Matthew Ellis
RO Assist 1 Pete Harlow
RO Assist 2 Alastair Kemp
RO Assist 3 Toby Griffen
RO Assist 4 Wendy Richardson
RIB 1 Driver Martin Clemance
RIB 1 Asst Jan Clemance
RIB 2 Driver Ted Payne
RIB 2 Asst Sue Payne
RIB 3 Driver Paul Slade
RIB 3 Asst Martin Nash
Thu, 22 Aug Late Summer Dinghy Series 6 of 8 - Team 1
RO Tim Edom
RO Assist 1 John Parsons
RO Assist 2 Jo Edom
RO Assist 3 Graham Spicer
RO Assist 4 Jayne Spicer
RIB 1 Driver Cliff Gribble
RIB 1 Asst Alan Fleming
RIB 2 Driver Ivor Graham
RIB 2 Asst Ann Graham
RIB 3 Driver Robert Patrick
RIB 3 Asst Howard Davidson
RIB 4 Driver Peter Martin
RIB 4 Asst Christopher Lawson
Sat, 24 Aug Bar Buoy Trophy Race
RO Steve Wilson
ARO Annette Wilson
RO Assist 1 Nick Jenkins
RO Assist 2 * Volunteer Required *
RO Assist 3 * Volunteer Required *
RIB 1 Driver Nick Mason
RIB 1 Asst Peter Clarke
RIB 2 Driver David Lax
RIB 2 Asst John Hicks
RIB 3 Driver Nathaniel Hagon
RIB 3 Asst Richard Hagon
Mon, 26 Aug Late Summer Dinghy Series 7 of 8 - Team 2
RO Trevor Heritage
ARO Roy Davies
RO Assist 1 Wendy Davies
RO Assist 2 ********* *******
RO Assist 3 Robert Broad
RO Assist 4 Serina Thorley
RIB 1 Driver Greg McLaughlin
RIB 1 Asst Tom Moore
RIB 2 Driver Terry Greene
RIB 2 Asst Michael Richardson
RIB 3 Driver Paul Slade
RIB 3 Asst Francis Russell
Thu, 29 Aug Late Summer Dinghy Series 7 of 8 - Team 2
RO John Yonwin
RO Assist 1 Sue Strong
RO Assist 2 Richard Vincent
RO Assist 3 John Hicks
RO Assist 4 Peter Hewitt
RIB 1 Driver Steve Strong
RIB 1 Asst Sue Gibbs
RIB 2 Driver Steve Doman
RIB 2 Asst Colin West
RIB 3 Driver James Clarke
RIB 3 Asst Emma Marshall
RIB 4 Driver Tracey Lee
RIB 4 Asst Annabel Lyengar
Mon, 02 Sep Late Summer Dinghy Series 8 of 8 - Team 3
RO Adam Deary
ARO Peter Kent
RO Assist 1 David Poultney
RO Assist 2 Susan Curran
RO Assist 3 Simon Ludgate
RO Assist 4 Louise Ludgate
RIB 1 Driver Phil Easton
RIB 1 Asst Doug Grimes
RIB 2 Driver Mark Collett
RIB 2 Asst David Sawyer
RIB 3 Driver Andrew Osborne
RIB 3 Asst Liam Curran
Thu, 05 Sep Late Summer Dinghy Series 8 of 8 - Team 3
RO * Volunteer Required *
RO Assist 1 Rachel Angrave
RO Assist 2 Fiona Kemp
RO Assist 3 David Morgan
RO Assist 4 Anthony Moore
RIB 1 Driver Helen Walsh
RIB 1 Asst Alan Doyle
RIB 2 Driver Peter Burrows
RIB 2 Asst John Tyler
RIB 3 Driver Alistair Brown
RIB 3 Asst Richard McAvoy
RIB 4 Driver Oliver Waring
RIB 4 Asst Roy Maugham
Mon, 09 Sep Sunset Dinghy Series 1 of 4 - Team 4
RO Ken Morgan
ARO * Volunteer Required *
RO Assist 1 * Volunteer Required *
RO Assist 2 Patricia Waller
RO Assist 3 Robert Williams
RO Assist 4 Sharley Simmons
RIB 1 Driver Douglas Jones
RIB 1 Asst Martin Sheppard
RIB 2 Driver Jonathan Parker
RIB 2 Asst David Butler
RIB 3 Driver Bernard Whicher
RIB 3 Asst Denise Armstrong
Mon, 16 Sep Sunset Dinghy Series 2 of 4 - Team 1
RO Simon Philbrick
ARO Matthew Ellis
RO Assist 1 Pete Harlow
RO Assist 2 Alastair Kemp
RO Assist 3 Toby Griffen
RO Assist 4 Wendy Richardson
RIB 1 Driver Martin Clemance
RIB 1 Asst Jan Clemance
RIB 2 Driver Ted Payne
RIB 2 Asst Sue Payne
RIB 3 Driver Bernard Whicher
RIB 3 Asst Martin Nash
Mon, 23 Sep Sunset Dinghy Series 3 of 4 - Team 2
RO Trevor Heritage
ARO Andy Macgregor
RO Assist 1 Mark James
RO Assist 2 ********* *******
RO Assist 3 Robert Broad
RO Assist 4 Sharley Simmons
RIB 1 Driver Jonathan Parker
RIB 1 Asst Tom Moore
RIB 2 Driver Terry Greene
RIB 2 Asst Michael Richardson
RIB 3 Driver Paul Slade
RIB 3 Asst Francis Russell
Mon, 30 Sep Sunset Dinghy Series 4 of 4 - Team 4
RO Ken Morgan
ARO Roy Davies
RO Assist 1 Wendy Davies
RO Assist 2 Patricia Waller
RO Assist 3 Robert Williams
RO Assist 4 Sharley Simmons
RIB 1 Driver Douglas Jones
RIB 1 Asst Martin Sheppard
RIB 2 Driver Jonathan Parker
RIB 2 Asst David Butler
RIB 3 Driver David Brann
RIB 3 Asst Denise Armstrong

All events and duties...